Szafa przemysłowa na komputer

Komputery przemysłowe mają to do siebie, że tworzone są z myślą o warunkach nieco mniej sprzyjających niż domowe. Są wobec tego produkowane z solidniejszych materiałów, którym celem jest zabezpieczenie sprzętu przed niepożądanymi uszkodzeniami i czynnikami zewnętrznymi. Nie oznacza to jednak, że taka forma zabezpieczenia będzie wystarczająca w każdych warunkach. Szafa na komputer przemysłowy SMK2 to jedno z tych rozwiązań, które pozwoli zadbać o stuprocentowe zabezpieczenie cennego sprzętu w sposób niezwykle praktyczny i przede wszystkim skuteczny.

Praktyczna budowa szafy przemysłowej

Zdecydowaną zaletą szafy przemysłowej SMK2 jest jej praktycyzm pozwalający na korzystanie z komputera w sposób wygodny i bezpieczny. Szafy tego typu mogą zajmować nie więcej niż 60cm długości oraz głębokości, a ich wysokość może osiągać nieco ponad 1,5m. Oczywiście są również dostępne modele nieco bardziej rozbudowane. Szafy skonstruowane są z solidnej blach o grubości 0,8-1mm i mniejsze modele nie przekraczają wagi 75kg. Warto również podkreślić, że mogą poszczycić się wzmocnioną konstrukcją, która jest w całości pokryta proszkową farbą. Konstrukcja jest niezwykle stabilna i została wyposażona w funkcjonalną listwę zasilającą z filtrem przeciwzakłóceniowym oraz zamek kluczowy, dzięki któremu będziemy mieli pewność, że komputer nie wpadnie w niepowołane ręce. Produkt posiada również deklarację bezpieczeństwa, wymagane atesty oraz certyfikaty.

Komu przyda się szafa przemysłowa?

Tego typu szafy cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród firm produkcyjnych, w których istnieje ryzyko pojawienia się nieprzewidywanych szkodliwych czynników zewnętrznych. Zasadniczo chodzi przede wszystkim o drobne elementy, pył, kurz i innego rodzaju zanieczyszczenia, które mogą mieć fatalny wpływ na pracę komputera. Szafa przemysłowa SMK2 umożliwia ulokowanie sprzętu w wygodnym i bezpiecznym miejscu i jednoczesne korzystanie z niego w trakcie pracy. To wyjątkowo praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym zakładzie pracy, w którym istnieje ryzyko pojawienia się szkodliwych elementów.