Magazyny i centra logistyczne – duża popularność w Polsce

Magazyny do wynajęcia cieszą się bardzo dużą popularnością w Polsce w ostatnich latach ze względu na szybko rozwijającą się gospodarkę i sektor e-commerce. Jednym z trendów jest też wzrost zainteresowania do tej pory mniej pożądanymi regionami – jak m.in. magazyny w Rzeszowie.

Polska – miejsce atrakcyjne do inwestowania

W Polsce rozwój branży magazynów i centrów logistycznych nastąpił głównie w wyniku wzrostu handlu online i rosnącego zapotrzebowania na składowanie i dystrybucję towarów. Wraz z rozwojem infrastruktury drogowej i kolejowej oraz zwiększeniem liczby lotnisk regionalnych Polska stała się atrakcyjnym miejscem do inwestowania w logistykę.

E-commerce, branża transportowa, logistyka

Z biegiem czasu w Polsce powstały coraz większe i bardziej zaawansowane technologicznie centra logistyczne, które oferują szereg usług – takich jak magazynowanie, pakowanie, transport, logistykę zwrotną, obsługę zamówień czy śledzenie przesyłek. W Polsce działają również firmy logistyczne, które oferują kompleksowe rozwiązania dla firm zajmujących się handlem online.

Polska jako środek Europy – doskonałe położenie

Magazyny i centra logistyczne w Polsce mają również korzystną lokalizację geograficzną, co jest szczególnie ważne dla firm prowadzących działalność na poziomie międzynarodowym. Polska leży w centrum Europy i graniczy z siedmioma krajami, co ułatwia transport towarów na całym kontynencie. Na korzyść mniejszych i mniej popularnych lokalizacji przemawia też zasobność regionalnych rynków pracy.

Magazyny – wynajem. Rzeszów, Lublin, Szczecin. Popularność mniejszych ośrodków

Od pewnego czasu rośnie też zainteresowanie kursami w mniej do tej pory popularnych regionach Polski – jak hale produkcyjne Rzeszów, Szczecin czy Bydgoszcz. Najemcy dostrzegli w nich potencjał, dodatkową zachętą są też niższe stawki za czynsz. Mimo że od wielu lat najpopularniejsze lokalizacje skupiają się wokół najważniejszych pod kątem logistycznym regionów, na znaczeniu zyskują też kolejne.

Nowoczesne rozwiązania w branży magazynowej

W ostatnim czasie zauważalny jest też w naszym kraju wzrost inwestycji w magazyny i centra logistyczne zrównoważone, które są zbudowane z myślą o ochronie środowiska. Takie inwestycje uwzględniają nowoczesne rozwiązania, takie jak panele słoneczne, systemy odzysku ciepła, zielone dachy, czy instalacje do odzyskiwania wody deszczowej.

Wszystkie te czynniki sprawiają, że Polska stała się bardzo atrakcyjnym miejscem dla firm, które poszukują korzystnej lokalizacji do prowadzenia swojej działalności logistycznej.